Для створення продукту еЗК потрібно обрати відповідний пункт у випадаючому меню "Створити" у вкладці "Страхові продукти".
Основні налаштування
Загальні налаштування
Поля, на які слід звернути увагу при налаштуванні продукту:
Найменування | Є обовязковим для заповнення Бажано в форматі "Тип_страхувальника, територія (якщо є особливість)”. Наприклад, ФО - Вся система |
Інформація про ЗУСП | Є обовязковим для заповнення, оскільки виводиться в друковану форму. Необхідно вносити повну текстовку, яка вимагається інструкцією з заповнення (назва, дата початку, строк дії, документ затвердження і його реквізити), окрім гіперпосилання на ЗУСП |
Гіперпосилання на ЗУСП | Є обовязковим для заповнення, оскільки виводиться в друковану форму. Також використовується агрегаторами при виводі пропозицій на сайті |
Гіперпосилання на ІнфоДокумент про продукт | Є обовязковим для заповнення, оскільки використовується в шаблоні листа-пропозиції. Також використовується агрегаторами при виводі пропозицій на сайті |
Тип страхувальника | Фізична або Юридична особа. |
Редакція полісів ЗК | Вибір робиться в залежності від редакції полісів еЗК: - Редакція від 2022 року - має стандартні налаштування продукту і єдину тарифікацію по країні. - Редакція від 2024 року - має додатковий період дії "21 день" та можливістю внесення індивідуальних тарифів/платежів страховиком, передбачених новим Законом - Редакція від 2025 року - зарезервовано для нового (доповненого/розширеного) бланку, який планується затвердити у 2025му році |
Зв'язаний з іншим договором | Галочку не ставити, якщо не має обов'язкового крос-продукту |
Тип транспортного засобу | Якщо потрібно встановити заборону страхування певної категорії/й авто, то потрібно зняти галочку "активне" |
Територія покриття | Якщо поле залишити незаповневим, то при укладенні Договору можна буде обрати будь-яку територію. Якщо обрати конкретну територію, то при укладенні Договору можна буде обрати лише цю територію. |
*У редакції від 2024 року додана можливість вибору періоду дії 21 день.
Значення "Поточна дата" для електроних договорів по замовченню проставлена у пункті "Дата укладання".
Днів від дати договору можливо встановити від 1 дня, але варто пам'ятати, що ЦБД не "пропустить" більше 1 року вперед. Також бажано вказати значення за замовчуванням, яке буде використовуватися на першому кроці при створення договору з реєстру договорів.
Грід/табличка Закінчення дії відповідає за доступні в продукті тривалості поліса.
Допускається виключення з таблиці окремих періодів, якщо Страховик не хоче дозволяти страхувати за цим продуктом на вказаний строк.
Також можна вказати галочкою період дії за замовчуванням, яке буде використовуватися на першому кроці при створення договору з реєстру договорів.
При виборі редакції полісів 2024 року доступна можливість внесення значень базових тарифів/платежів в розрізі кожної територій покриття окремо ("Європа" та "Молдова, Азербайджан") вручну в самій табличці/гріді або через імпорт* файлу Exel або через копіювання таблиці тарифів у "Буфері обміну".
*Для отримання файлу імпорту необхідно звернутися до підтримки EUA або використати файлик у вкладенні до цієї статті
найкраще - користуватися імпортом з буферу, скопіювавши дані 14 рядків та 5 стовпчиків
Звертаємо увагу, що продукт не буде збережений якщо внесені базові тарифи не будуть відповідати вказаним умовам параметрів "Періода дії договору" та "Типу транспортного засобу".
Також, важливо встановити дату, з якої продукт почне діяти. Якщо продукт роздати раніше, агенти не зможуть з ним укласти договір до дати початку дії такого продукту.
Стандартні поля
Всі поля на сторінці "Стандартні" в залежності від вимоги до налаштування страхового продукту.
Поля технічних характеристик ТЗ (см3, кВт, місця, кг) краще робити Прихованими, зважаючи на необов'язковість цих полів згідно інструкції заповнення та неавтоматизації цих полів агрегаторами.
Настроювані поля
На вкладці можливо налаштувати додаткові поля, яких немає в стандартних, якщо це необхідно. Встановити їх відображення при оформленні договору в EUA, а також віднести їх до певного блоку даних (це важливо якщо Страховик "збирає" додаткову інформацію по клієнту/каналу продаж).
Інше
У розділі Друк потрібно обрати необхідні друковані форми, що будуть використовуватися в продукті.
Звертаємо увагу, що через потребу накладення ЕП страховика на електронні договори звична до того єдина друкована форма розділена на 2 окремі документи:
- в документі-полісі буде виводитися пропозиція (в чернетці) або поліс з накладеним ЕП (після укладення)
- в документі-пам'ятці буде виводитися Інструкція до сертифікату та Пам'ятка при ДТП
Сертифікат лишається окремим документом, так як він формується за межами EUA силами ЦБД МТСБУ.
Налаштування повідомлень мають виглядати таким чином:
Опція "Відправити пропозицію" встановлена за замовчуванням в електронних продуктах, для того, щоб клієнт зміг підтвердити укладання полісу, а також отримати пропозицію на емейл. Відключити опції SMS-підтвердження "Страхувальником" та "Відправити пропозицію" в електронних продуктах неможливо. Таке право має тільки підтримка EUA.
Коли всі необхідні дані внесені в тариф, потрібно спочатку натиснути "Зберегти", а потім "Затвердити", щоб перевести збережену "чернетку" продукту у статус "затвердженого" тарифу.